ošetrujú skrinky s čerstvým náterom farby, maskujúce staré drevo alebo falošnú povrchovú úpravu dreva. POZNÁMKA: Tento štýl dverí používa lišty na rabbetované panely, ktoré má malú drážku nakrájanú na zadnú stranu, takže sa „ovinie“ okolo okraja dverí. Sklená tabuľa sa vkĺzne do výrezu vo dverách oproti zadnej pery formovania.

Materiál

Drevená výplň

Brúsny papier

Kúzaté panelové lišty, široké približne 3/8 ″ hrubé x 3/4 ″

Lepidlo na drevo

3/4 ″ dokončovacie nechty

Základný náter

Melamín, olej alebo latexová farba

Sklo, hrubé 3 mm, nakrájané na veľkosť

Čisté silikónové tesnenie (predávané v skúmavkách)

Náradie

Miera pásky

Vŕtačka

Jigsaw so strednou až jemnou čepeľou

Pokosová škatuľa a ručná píla alebo pokosová píla

Kladiť

Štvorca

Krok 1: Pripravte dvere

Odstráňte všetky dvere skrinky. Odstráňte existujúci hardvér, vyplňte otvory, drážky a akékoľvek priehlbiny s výplňou dreva a piesok predné aj zadné dvere.

Krok 2: Zmerajte na umiestňovanie formovania a skla

Vyberte stranu dverí, ktoré sú v najlepšom stave a pracujte na tom ako predná tvár. Zistite, aký veľký otvor chcete pre sklo. Okraj tohto otvoru je miesto, kde pripevníte kúsky formovania. Náš je 2 ″ in od okraja dverí. Pri meraní pravítka alebo pásky zmerajte 2 ″ v oboch stranách každého rohu a označte ceruzkou (pozri fotografiu, projekt 3, krok 2). S pravítko alebo štvorca T nakreslite pretínacie čiary po stranách a cez hornú a dolnú časť dverí, aby sa označili umiestnenie vonkajšej hrany formovania. Týmto spôsobom označte všetky fronty dverí. To vám poskytne meranie dĺžok lišty, ktoré sa majú rezať. Pridajte tieto merania, aby ste určili celkové množstvo požadovaného lišty. Pridajte k tomuto merania 20%, aby sa umožnilo znečistenie.

Krok 3: Cut Stredový otvor

Pomocou vŕtania vŕtania vŕtajte dostatočne veľkú dieru, aby ste sa umiestnili na čepele so skladačkami, v každom z rohov, ktoré ste označili, a vŕtali sa na vnútornej strane čiary. Na tomto mieste začnete strih na skladačku, aby ste vystrihli stred dverí. Vložte čepeľ do vŕtacieho otvoru a nakrájajte pozdĺž čiary, aby ste odstránili stred dverí. Ľahko brúsi všetky vnútorné okraje hladké.

Krok 4: Zmerajte a odrežte lišty

Musíte mipovať konce každého kusu formovania pri 45 stupňoch pokosovou škatuľou, takže keď sa priblížia, kúsky uhlu formovania sa úhľadne spojili v každom rohu. Miter krabica je jednoducho drevená škatuľka s drážkami nakrájanými do rôznych uhlov; Drážky nasmerujú vašu pílu pod uhlom, keď vyrežete. Zmerajte a označte formovanie na korekciu dĺžok, čo umožňuje dostatok priestoru navyše medzi jednotlivým kusom pre šikmé konce. Položte kúsok formovania do pokosovej skrinky (tak, aby bola značka ceruzky na najdlhšom konci šikmého strihu) pod uhlom 45 stupňov a začala rezanie. Ak používate pílu Power Miter, nastavte pílu na 45 stupňov.

Krok 5: Pripojte rabetované formovanie

Namontujte kúsky rabetovanej formy na stredový otvor a umiestnite drážkovanú stranu lišty, aby sa zabalila cez strihaný okraj dverí. Možno budete musieť urobiť otvor o niečo väčšiu alebo trochu nakrájať alebo brúsiť lištové kúsky, aby ste sa presné prispôsobili. Ak potrebujete urobiť stredový otvor o niečo väčší, odrežte obidve strany a/alebo konce nadol, aby sa panel „štvorcový“ udržal a vycentroval. Akonáhle sa formovanie uspokojivo zmestí, naneste guľôčku dreva lepidla na rabetovanú alebo drážkovanú stranu kusu lišty a namontujte ho na rezný okraj dverí. Pomocou 3/4 ″ klincov, nechty na tomto kuse, potom prilepte a nechajte jeden z hornej alebo spodnej časti. Klinec v miernom uhle do okraja výrezovej časti dverí.

Ďalej prilepte a nechajte ďalšiu bočnú časť a potom posledný horný alebo spodný kúsok, aby ste sa prepracovali okolo dverí. Posledné dva kusy môžu potrebovať trochu posunu, aby ste ich zarovnali s prvými dvoma kusmi, takže celý panel sedí priamo. Pomocou štvorca T-štvorca skontrolujte, či sú priame, keď ich pribíjate. Naplňte otvory na nechty drevom. Piesok, Prime and Paint.

Krok 6: Nainštalujte sklo

Otočte dvere, zmerajte otvor otvoru rezaného vo dverách (nie z formovania) a nechajte sklenené tabule nakrájané na 1/8 ″ väčšie ako otvor po stranách, hornej a spodnej časti. Vložte do pohára a naneste malú guľôčku čírych silikónu po celom okraji a zapečate sklo ku dverám. Pred výmenou dverí na skrinkách nechajte silikónový tesniaci prostriedok vyliečiť (suchý) najmenej 24 hodín.

Leave a Reply

Your email address will not be published.