Nasledujúce tipy pokrývajú typy dostupných palubí a rady, ako dokončiť, udržiavať a pripraviť svoju palubu na ďalšiu sezónu vonkajšieho bývania.

V tomto článku:
Typy paluby a údržba
Povrchové úpravy
Pomocou farebných povrchových úprav

Typy paluby a údržba

Najlepšie prírodné paluby pozostáva z cédrovej, redwoodovej alebo tlakovej borovice. Ak ste na palube z akéhokoľvek dreva, iné ako céder, sekvoje, cypress alebo ošetrené rezivo, bude potrebné ju každoročne utesniť.

Zatiaľ čo prírodné tvrdé drevo môže byť ponechané na počasie na krásnej šedej, prírodné paluby nemusia vždy starnúť elegantne alebo rovnomerne. Paluba, ktorá sa pravidelne zaobchádza, bude vyzerať lepšie a prežije nedokončenú.

Na trhu sú dnes k dispozícii alternatívy k podlastiam prírodného dreva. Kompozitné paluba, vyrobené z kombinácie dreva a plastu, je nepriepustné pre poškodenie hmyzu, nebude hnilobou ani štiepkou; Je tiež odolný voči vyblednutiu a vlhkosti. Pre tých majiteľov domov, ktorí chcú odľahčiť svoje údržbárske zaťaženie, ale nevadí to vyššie náklady, môže byť odpoveďou zložená podlažia.

Ak potrebujete odstrániť, znovu zafarbiť a utesniť existujúcu palubu, je dôležité postupovať podľa správnych krokov. Váš miestny železiarsky obchod vás bude môcť viesť krokmi a produktmi, ktoré budete potrebovať. Metóda zvyčajne zahŕňa odizolovanie, nanášanie rozjasňovača (tento produkt neutralizuje pH dreva) alebo čistič, čím sa umožní sedieť asi 3 dni na vyschnutie a potom aplikovať škvrny alebo povrchovú úpravu. Zatiaľ čo mnoho značiek takýchto výrobkov existuje, je najlepšie držať sa jedného výrobcu počas celého projektu.

Nové paluby prírodného dreva zjavne nepotrebujú krok odizolovania, ale musia byť mierne a suché. V závislosti od zrážok by sa mala správna hladina vlhkosti vašej novej paluby dosiahnuť do 2 až 4 týždňov. Po tom čase aplikácia dobrého povrchu výrazne predĺži životnosť vašej paluby a z dlhodobého hľadiska vám ušetrí peniaze.

Nechránené paluby dreva sú korisťou hniloby, plesní, trhliny a deformácie, takže je nevyhnutná prevencia. Na rozdiel od starého príslovia opustenia novej paluby po dobu 9 mesiacov až rok na „vyschnutie“ je najlepšie nenechať novú úplne holú po celú sezónu pred jej chránením.

Pri spustení vášho projektu na urýchlenie hľadajte výrazné problémy s problémami a skontrolujte oblasti, v ktorých sa voda pravdepodobne zachytí na úrovni zeme, koncoch dosiek a kĺbov. Vystavenie sa prvkom tiež znamená, že väčšina palúb vyžaduje opätovné odstránenie najmenej raz ročne, hoci to závisí aj od podnebia a typu použitého dreva. V tejto sezóne skúste tento test zistiť, či vaša paluba potrebuje opätovné ukončenie: posypte pár kvapiek vody na drevo. Ak vodné korálky, povrchová úprava je v poriadku. Ak paluba ľahko nasiakne vodu, je čas znovu vypracovať.

Ak bola vaša paluba skonštruovaná s drevom ošetreným tlakom, bude mať vlastnosti odolné voči počasiu, ale stále si vyžaduje dokončenie. Rovnako ako v prípade akéhokoľvek iného typu drevenej paluby, mala by byť potiahnutá vodou a pravidelne zafarbená alebo maľovaná. Nedokončené drevo ošetrené tlakom má tendenciu sa sivovať pomerne rýchlo.

Prepracovanie paluby je veľa práce, ale zvyčajne sa dá vykonať za minimálnu cenu a udržiavať nákladný doplnok, ako je balíček, je inteligentná ochrana investícií.

Tip pre domácich majstrov: Sanding Stĺp je skvelý spôsob, ako pripraviť palubu na dokončenie bez toho, aby ste urobili veľa ohýbania. Banding je nevyhnutným prvým krokom pri dosahovaní rovnomernej aplikácie škvrny alebo farby.

Tip na údržbu: Silne zatienené paluby sú náchylné na pleseň. Po počiatočnom vyčistení a dokončení naneste každoročne čistiteľ paluby, aby ste udržali pleseň na uzde. Ak chcete získať najlepšie výsledky, vyberte čistič obsahujúci inhibítor plesní.

Povrchové úpravy

Dokončenia paluby spadajú do dvoch kategórií: tesniace a škvrny. Travce sú čisté povrchové úpravy, zatiaľ čo škvrny sú k dispozícii v rôznych „tónoch“ alebo farbách. Travce a škvrny prenikajú do dreva, postavia sa na pešiu premávku a chránia pred prvkami. Farba, nepriehľadná povrchová úprava, tvorí na palube povrchový film a nakoniec vykazuje opotrebenie z pešej premávky, čo je zložité opraviť pri opätovnom použití povrchovej úpravy.

S toľkými dostupnými povrchovými úpravami na palube môže byť správny výber skľučujúci. Vezmite do úvahy umiestnenie vašej paluby (získava slnko celý deň alebo tieň?), Aký typ dreva to je a ako chcete, aby hotová, ošetrená paluba vyzerala. Náplň, jasná povrchová úprava, polotransparentné alebo nepriehľadné škvrny sú možné.

Vyberte povrchovú úpravu, ktorá odrazí vodu, zachováva drevo (inhibítorom plesne) a vymieňa UV lúče – štítok by mal uviesť všetky 3 funkcie.

Zatiaľ čo jasné povrchové úpravy na palube umožňujú, aby sa prirodzené zrno dreva ukázalo, nie sú také efektívne ako pigmentované povrchové úpravy pri blokovaní UV lúčov. Najlepšia ochrana UV UV sa nachádza v kombinácii pigmentov (farby) a chemických inhibítorov, ale aj tieto sa musia každý rok znovu aplikovať. Čisté povrchové úpravy sú zvyčajne najvhodnejšie pre novšie paluby, ktoré neprešli veľa zvetrávania.

Tip na údržbu: Silne zatienené paluby sú náchylné na pleseň. Po počiatočnom čistení a dokončení,Ročne naneste čistiaci prostriedok na palubu obsahujúci inhibítor plesní.

Pomocou farebných povrchových úprav

Ak chcete na palubu aplikovať farebný povrch, dobrá správa je, že čím viac pigmentovaného povrchu, tým efektívnejšie bude blokovať UV lúče a čím dlhšie môžete ísť bez toho na 3 roky). Avšak silne pigmentované povrchové úpravy je trochu ťažšie aplikovať, pretože môžu nechať „lapové značky“, kde by sa povrchová úprava nemusela rovnomerne aplikovať. Vyberte si tuhé povrchové úpravy vyrobené špeciálne pre povrchy paluby, na palube nepoužívajte pravidelnú farbu); Výrobky obsahujúce teflón sa obzvlášť ľahko pracujú.

Dokončenia paluby je možné nanášať kefou, podložkou, valčekom alebo postrekovačom. Valček alebo postrekovač dokážu rýchlo zvládnuť prácu, ale mali by ste použiť kefu pre prvý povrch povrchu na novej palube. Drevo absorbuje viac povrchu, ak sa pracuje s kefou, ktorá má za následok lepšiu ochranu.

Nezabudnite použiť správnu kefu pre typ povrchovej úpravy, ktorú používate. Na povrchové úpravy na báze oleja sa zvyčajne odporúčajú prírodné štetce; Syntetické kefy sú najlepšie pre povrchové úpravy na vode.

Nepoužívajte produkt počas poludnia, keď sú slnko a teplo vo výške, vyberte si skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste dokončili projekt. Bez ohľadu na to, kedykoľvek dokončenie alebo spôsob aplikácie vyberiete, nezabudnite nechať každý kabát vyschnúť a vyliečiť najmenej 3 dni.

Pokiaľ nie je skonštruovaný z kompozitného materiálu, drevená paluba je povrch, ktorý sa musí udržiavať ročne. Nezabudnite tiež skontrolovať exponované nechty alebo obrazovky a uvoľnené dosky na palube v schodoch a lavičkách. Zatiaľ čo paluba je veľkým záväzkom, ak sa bude zaobchádzať s starostlivosťou, ponúkne mnoho rokov outdoorového potešenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.