Upraviť to, čo zobrazíte

Odolajte nutkaniu zbierať každé zarámované umelecké dielo alebo fotografiu, ktorú vlastníte, a pokúste sa nájsť priestor. Namiesto toho sa rozhliadnite okolo svojich izieb a rozhodnite sa, ktoré steny by mali úžitok z niektorých umeleckých diel, preskúmajte svoju zbierku a začnite plánovať miesta pre vaše množstvo vážených kusov, ktoré pridajú do priestorov, kde sú zobrazené.

Chrániť cennosti

Pokúste sa zaistiť svoje umelecké diela pred UV svetlom (Slnko mizne umelecké diela), teplo a vlhkosť. Vyvarujte sa zavesenia kusov vo vlhkej sprchovacej miestnosti alebo nad tepelným registrom, pretože by to mohlo potenciálne poškodiť umelecké diela.

Nezabudnite osvetlenie

Obrázky alebo zoskupenia, ktoré by mali mať osobitnú pozornosť, možno zdôrazniť osvetlením. Halogénové žiarovky s nízkym príchodom alebo konvenčné žiarovky sú dobrou voľbou pre zameranie umeleckých diel. Vyvarujte sa pravidelného halogénu alebo zatvorenia priameho osvetlenia, pretože teplo by mohlo poškodiť umelecké diela.

Pripevniť v ideálnej výške

V miestnostiach s konvenčnými 8-stopovými vysokými stropmi musí byť veľa umeleckých diel zavesených, aby sa stred obrazu pohyboval okolo 5 stôp (60 ”) mimo podlahy. Pre izby s vyššími stropmi môžu byť umelecké diela zavesené o niečo vyššie, čo vizuálne zníži výšku stropu.

Pri zavesení obrázkov nad pohovkou zanechajte medzi hornou časťou zadnej časti pohovky a spodnej časti obrázka približne 6 ”priestor. Na stole alebo počítadle umožňujte 10 ”až 12” medzi povrchom stola a spodkom obrázka. Tento priestor je možné nastaviť, ak máte na stole lampy alebo iné položky, ktoré vizuálne pridajú výšku.

Ísť na zoskupenie

Najlepším spôsobom, ako nastaviť zoskupenia na stene, je najskôr položiť obrázky na podlahu, ako chcete, aby sa objavili na stene. Ďalej sledujte a vystrihnite papierové šablóny každého rámu a prilepte ich k stene, aby ste simulovali vzor vytvorený na podlahe, pričom ich vrazil, až kým nevytvoríte požadovaný displej. Označte miesta nechtov ceruzkou a nezabudnite pre svoje kúsky používať správny hardvér. Môže sa zdať časovo náročné robiť papierové šablóny, ale je oveľa jednoduchšie nastúpiť na papier po stene, ako omylom opraviť diery.

Zoskupenia sú oveľa efektívnejšie, ak sú zavesené s nejakou symetriou, aby sa vytvorili štvorcový alebo obdĺžnikový displej v tvare. Berúc do úvahy, že sa vaše veľkosti rámu pravdepodobne budú meniť, nebudete mať najlepší geometricky tvarovaný obrys, ale požadovaný vyvážený vzhľad je stále možné dosiahnuť. Pokúste sa rozložiť rámy s odstupom 3 ”až 4”.

Stage A Solo Show

Nerobte veľmi veľké umelecké diela s inými menšími kúskami. Vľavo sám, väčší kus bude mať oveľa väčší vplyv.

Zostaňte nízko pre najmenších

Pri zavesení umeleckých diel v detskej izbe premýšľajte o zavesení kusov na úrovni zraku. Vaše dieťa sa bude môcť tešiť z umeleckých diel omnoho viac, ak to vidia bez toho, aby sa museli pozerať. Používajte jednoduché, otvorené rámy alebo vymeňte sklo v rámoch plexisklom, aby ste predišli nebezpečnému rozbitiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.