Čistá kuchynská plocha je bežne metódou potešeného (a zdravšieho) kuchára. Nielen, že je oveľa ľahšie pripraviť jedlo v čistej kuchyni, sterilné povrchy a spotrebiče môžu pomôcť udržať vašu domácnosť zdravú a bezpečnejšie. Pochopili ste, že podľa zdravotnej a wellness canady, ako aj v Kanadskej spoločnosti pre verejné zdravie a wellness, pretože veľa ako 13 miliónov Kanaďanov zažíva choroby vyvolané baktériami prenášanými potravinami každý rok, bežne výsledkom kontaminácie počas varenia, ako aj ukladania „ Čisté kuchyne môžu hrať funkciu pri znižovaní rizika, podľa kanadského partnerstva pre vzdelávanie v oblasti potravinovej bezpečnosti spotrebiteľa (CPCFSE) v Guelph v Ont. Využite tieto nápady na čistenie, aby ste sa vysporiadali s typickými miestami obtiažnosti v kuchyni.

Prvý krok: Vyhoďte si špongie.

Je ťažké udržať baktérie zadarmo. CPCFSE skutočne navrhuje využitie papierových utier na utierovanie povrchov kuchynskej plochy alebo na úpravu svojich odtieňov každý deň, aby ste zabránili šíreniu baktérií.

Krok druhý: dezinfikujte povrchy.

Doplnky, ako aj rezné dosky sa musia vyčistiť a potom sa musia dezinfikovať s miernou možnosťou bielidla (1 lyžička bielidla na 3 šálky vody) pred prípravou potravín. Tip: Pred položením jedla na ne uistite, že ste pult vysušili, aby ste prestali vystavovať pretrvávajúce baktérie.

Krok tretí: Práčovňa, ako aj náradie v horúcej sudovej vode.

Výrobky na bielizeň ruky s čistiacim prostriedkom. Namočte plast, sklo, porcelán a smaltware 10 minút vo možnosti mierneho bielidla a potom dôkladne opláchnite. Ak máte umývačku riadu, vyberte ideálny čistiaci prostriedok a dodržujte pokyny. Neprepĺňajte nádobu na jedlo – inak na jedlách zostane film z čistiaceho prostriedku.

Krok štyri: Dezinfikujte svoje umývadlo.

Kuchynské umývadlo zaznamenávajú veľké množstvo akcií, takže je nevyhnutné ich čistenie a dezinfikovať každý deň. Nevyžadujete nevyhnutne abrazívny čistiaci prostriedok. Umiestnený čistiaci prostriedok, ako aj trochu tuk na lakte s brúsnou podložkou musia vykonávať napríklad prácu. Nepamätáte si okraj okolo umývadla, a tiež využívajte starú zubnú kefku, aby ste sa dostali do ťažko dostupných oblastí okolo kohútika. Tip: Deodorizujte likvidáciu odpadu spustením niekoľkých citrónov.

Krok 5: Čistite malé spotrebiče.

Rozoberte malé spotrebiče, spracovateľov potravín, brúsky na mäso, ako aj miešania ideálne po ich využití, ako aj dezinfikujte ich miernym roztokom bielidla. Suchý na vzduchu suchý alebo suchý papierový utierka.

Krok šiesty: Zahrenite skrinky v kuchyni.

Presne by ste boli šokovaní tým, koľko špinavých kuchynských skriniek sa zhromažďuje zvonku, od podivného posypania jedla po zahriatie a akumulácie oleja na tých najbližších k sporákom. Mnoho typov skrinky, laminovaných, maľovaných lesov, ako aj vinylové, je možné vyčistiť miernym jedlom suším a teplou vodou. Utrite ich suchým papierovou utierkou.

Krok siedmich: Vyčistite si chladničku.

Pravidelne vyčistite vnútornú časť chladničky, aby ste sa uistili, že bezpečnosť potravín. Utrite ho zriedeným jedlom mydlom, ktoré bude fungovať na uviaznutí. Neprežiadajte svoju chladničku – ak tak urobíte, potraviny nezostanú pri ideálnej teplote (pod 4 stupňami C). Navyše ste pochopili, že vaša chladnička musí pracovať na ďalšom ťažkom, ak nevyprášite cievky chladničky, keď mesiac? Odpojte chladničku a objavte cievky (zvyčajne za kick doskou pod spotrebičom alebo okolo chrbta). Využite na svoje vákuum plochú hadicu na vysávanie nečistôt.

Krok osem: Zaoberajte sa umývačkou riadu.

Môže sa zdať čudné napiť sa umývačke riadu, avšak hromadí nečistoty, jedlo, tuk, ako aj mydlovú spodinu, najmä v rohoch, ako aj štrbiny okolo dverí. Postupom času môžu prispieť k zlému zápachu a nečistému vzhľadu. Bojujte späť pomocou starej zubnej kefky namočenej do horúcej mydlovej vody. Skontrolujte svoju príručku a skontrolujte, ako presne vyčistiť odtok alebo macerátor umývačky riadu. Potom v hornom stojane spustite umývačku riadu s jednou šálkou bieleho octu. Pomôže eliminovať škvrny a osviežiť ich.

Krok deväť: Vyčistite svoje skrinky.

Pravidelne láskavé s vašimi špajzovými alebo potravinovými skrinkami, ako aj zlikvidujte zastarané, ako aj zastarané predmety. Zretrite police, ako aj zametajte túlavé drobky. Uistite sa, že nádoby na potraviny sú primerane zapečatené (a nenakladajte jedlo na podlahe).

Leave a Reply

Your email address will not be published.